A ty dbasz wystarczająco o swoje włosy?

ały, wyspecjalizowany twór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny1. W entomologii termin włosy (łac. comae, pili, chaetae) lub włoski stosowany jest w odniesieniu

A ty dbasz wystarczająco o swoje włosy? Szukasz kosmetyków odpowiednich dla swoich włosów? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Definicja włosa, za Wikipedią:

Włos (l.mn. włosy,...łac. pili) ? nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany twór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny1. W entomologii termin włosy (łac. comae, pili, chaetae) lub włoski stosowany jest w odniesieniu do niektórych wytworów oskórka stawonogów, w tym do szczecinek (saetae, setae)2.

Włosy znajdują się na całej skórze, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, warg, podeszw i powierzchni zgięć stawów. Włosy wyrastają z zagłębień skóry tworzących kanał, zwany mieszkiem włosowym. Do tego kanału uchodzą przewody gruczołów łojowych. Włosy pełnią rolę termoregulacyjną (zob. sierść) i ochronną.

U człowieka (zob. owłosienie ciała) włosy mają jedynie ograniczone znaczenie termoregulacyjne. Zachowały się głównie na głowie, w okolicach pachowych, na rękach i nogach oraz w miejscach intymnych. Najmniejsze, słabo widoczne włosy (tzw. meszek) występują prawie na całej powierzchni skóry. Brwi, występujące tylko u człowieka, chronią oczy przed napływaniem potu i wody deszczowej. Częściową ochronę oka przed kurzem i drobnymi owadami zapewniają rzęsy.

Obecność i stan włosów (będący odzwierciedleniem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu) pełni istotną rolę w doborze naturalnym

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os


Typ włosa - od tego trzeba zacząć

Włosy dzielą się na wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. To między innymi od tego zależy, jak będą reagować na kosmetyki. To, co się sprawdzi na włosach jednego typu, może zadziałać zupełnie odwrotnie na innych. Jako przykład podam olej kokosowy - często wychwalany na blogach, w kobiecych czasopismach i przez koleżanki. Bo jest świetny i naprawdę może zdziałać cuda, ale... nie na każdych włosach. Jeśli masz włosy wysokoporowate, to olej kokosowy może je wysuszyć lub po prostu nie zadziała. Jeśli nie wiesz jaki masz typ włosów na głowie, to poszukaj na sprawdzonych włosowych blogach. Warto również po prostu testować - jeśli jakiś kosmetyk nie zadziała, to znaczy że twoje włosy potrzebują innego podejścia do pielęgnacji.


Właściwa pielęgnacja to klucz do sukcesu

Długie włosy wymagają specjalnego traktowania. Jeśli wydaje ci się, że to wyłącznie dar natury, to masz rację - wydaje ci się. Pielęgnacja odgrywa tu absolutnie kluczową rolę. Nie wystarczy tylko szampon i odzywka, lub o zgrozo - szampon z odzywką. Trzeba włożyć w to znacznie więcej czasu. Żeby jednak nie było to takie proste, to każdy rodzaj włosów potrzebuje innego traktowania. Od naszych genów zależy, czy nasze włosy są cienkie, czy grube, czy są kręcone, czy są gęste, czy niekoniecznie. Jednak tak naprawdę każda z nas ma szansę na to, by mieć piękne włosy. Ale jak to zrobić?



© 2019 http://c-in.pl/