Artykuł o odzieży medycznej

cjenci z różnymi schorzeniami, którzy czasami wymagają natychmiastowej interwencji. Dlatego na wyposażeniu gabinetów lekarskich znajdujących się w przychodniach znajdują się różne środki opatrunkowe oraz takie środki, które służą

Artykuł o odzieży medycznej

Środki opatrunkowe do gabinetów lekarskich

W sprzedaży dostępne są różne środki do gabinetów lekarskich i pokojów pielęgniarek. Dzieje się tak dlatego, że do lekarzy trafiają pacjenci z różnymi schorzeniami, którzy czasami wymagają natychmiastowej interwencji. Dlatego na wyposażeniu gabinetów lekarskich znajdujących się w przychodniach znajdują się różne środki opatrunkowe oraz takie środki, które służą udzieleniu natychmiastowej pomocy osobie chorej. W celu udzielenia takiej pomocy lekarze i pielęgniarki potrzebują również odpowiednich narzędzi i sprzętów medycznych. Dodatkowo w gabinetach urazowych znajdują się środki pozwalające na nakładanie gipsu na złamane kończyny, a w gabinetach alergologicznych środki odczulające. Większą ilość tego rodzaju środków można znaleźć na szpitalnych oddziałach ratunkowych.


Rękawiczki medyczne a alergia

Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Definicja skalpela

Skalpel - mały, bardzo ostry nożyk, pierwotnie chirurgiczny, o jednostronnym ostrzu. Często wykonany z węgliku tytanu (TiC) (ze względu na jego twardość). Używany w chirurgii do cięcia tkanek miękkich, ale i wszędzie tam, gdzie jego cechy mogą być szczególnie przydatne, np. w modelarstwie, poligrafii.

Większość obecnie używanych skalpeli posiada wymienne, jednorazowe ostrza, osadzane w metalowej rękojeści lub są to jednorazowe narzędzia z metalowym ostrzem osadzonym w plastikowej rączce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skalpel



© 2019 http://c-in.pl/