Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia?

ukcją sprzętu rehabilitacyjnego zajmują się fachowcy, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób taki sprzęt powinien funkcjonować i jaki sposób jego obsługiwania będzie najbardziej odpowiedni dla osoby chorej. Natomiast rozprowadzan

Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia?

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego

Dobry sprzęt rehabilitacyjny cechuje się tym, że skutecznie wspiera on proces rehabilitacji osoby chorej i pozwala jej powrócić do pełnej sprawności. Dlatego produkcją sprzętu rehabilitacyjnego zajmują się fachowcy, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób taki sprzęt powinien funkcjonować i jaki sposób jego obsługiwania będzie najbardziej odpowiedni dla osoby chorej.

Natomiast rozprowadzaniem sprzętu rehabilitacyjnego zajmują się specjalne firmy, które dostarczają go do wypożyczalni sprzętów rehabilitacyjnych, do przychodni rehabilitacyjnych oraz do osób prywatnych. Dzięki temu wszystkie osoby chore mogą mieć zapewniony dostęp do nowoczesnych metod i środków leczenia. Jedne z nich będą zapewne zainteresowane kupnem takiego sprzętu, a inne samym tylko wypożyczaniem.


Wikipedia i rehabilitacja

Polska szkoła rehabilitacji zaproponowała tzw. model rehabilitacji (jego twórcami są m.in. Marian Weiss i Aleksander Hulek), na który składa się:

Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania.
Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej.
Kompleksowość ? działanie prowadzone przez zespół specjalistów kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik.
Ciągłość ? rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęty proces rehabilitacji jest kontynuowany do zakończenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Wikipedia o złamaniu

Leczenie złamań może być zarówno zachowawcze (np. opatrunek gipsowy po repozycji, wyciąg bezpośredni), jak i operacyjne.

Najczęstsze wskazania do leczenia operacyjnego
złamania otwarte,
złamania niemożliwe do nastawienia,
złamania powikłane uszkodzeniami naczyń krwionośnych i nerwów,
urazy wielonarządowe towarzyszące złamaniom.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złamanie



© 2019 http://c-in.pl/