Kosmetyki orientalne

e ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z krajów arabskich czy

Kosmetyki orientalne arganowy krem do twarzy

Rozwój przemysłu kosmetycznego

Kosmetyki naturalne mają ogromne rzesze fanów, a ich wybór na rynku staje się coraz bardziej szeroki. Oferowane są nawet kosmetyki w całości robione ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z krajów arabskich czy Indii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi farby ziołowe z dodatkiem henny, naturalnego barwnika czy olejki do pielęgnacji włosów.

Do wyboru mamy też orientalne kosmetyki do twarzy i ciała oraz perfumy. Generalnie, kosmetyki naturalne są obecnie niezwykle popularne, tak samo jak kosmetyki pochodzące z innych części świata.


W czym tkwi sekret popularności kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki to bardzo popularny temat poruszany w branżowych książkach, specjalistycznych programach telewizyjnych, blogach i portalach internetowych. Sporo miejsca poświęcają im również magazyny. Nic dziwnego ? atrakcyjny wygląd jest obecnie w cenie. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się między innymi kosmetyki naturalne.

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju produkty bazują przede wszystkim na składnikach, które można znaleźć w naturze. Są to między innymi różnego rodzaju wyciągi roślinne, glinki, oleje i tym podobne, w zależności od tego, do czego kosmetyk jest przeznaczony oraz jakie efekty ma dawać użytkownikowi. Kosmetyki naturalne są obecnie bardzo ważną częścią rynku kosmetycznego, ponieważ sięga po nie wiele osób.


Kwestia szamponu prosto z Wikipedii

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://c-in.pl/