Lanie wody o wodzie

ndynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe). Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrze

Lanie wody o wodzie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Domy szkieletowe - definicja

Lekki szkielet drewniany ? popularna w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe). Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrzeb wytrzymałościowych. Ściany zwykle są z desek o szerokości 89 mm (ściany zewnętrzne, ze względu na izolację cieplną - z desek o szerokości 140 mm), w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany


Nowy dom - spełnij marzenie

Budowa domu to marzenie wielu młodych ludzi, młodych rodzin. Dom to wolność. Dom, to pełna swoboda i możliwość pełnego korzystania z jego dobrodziejstw. Zwykle bowiem dom, to również ogródek, kawałek ziemi, który pozwala na dowolne zagospodarowanie, tak, żeby sprawiał najwięcej przyjemności. Jednak, sama budowa domu nie jest wcale łatwa ani prosta. Na początek, konieczny jest projekt. Dobrze jest zatrudnić do tego zaufanego architekta, który przygotuje nam naprawdę dobry projekt, spełniający nasze oczekiwania i zapewniający nam najwyższy z możliwych poziom komfortu. Kolejny krok to odpowiednia ekipa budowlana. Musi być również godna zaufania, musi mieć wysokie kwalifikacje i umiejętności. To nasz dom ma być, musimy więc mieć pewność, że zostanie dobrze wybudowany, że zostanie wybudowany również bezpiecznie i da nam komfort mieszkania w nim czy też poczucie bezpieczeństwa, którego poszukujemy w domu. I na koniec, odpowiednia ekipa, która dom ten wykończy, sprawi, że będzie wyglądał pięknie, estetycznie i przede wszystkim przytulnie, co oczywiście, ma niebagatelne znaczenie.


Co to jest separator tłuszczu?

Separator (osadnik) ? urządzenie służące do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej.

Separatory tłuszczu:

Zastosowanie:
Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie występują ścieki technologiczne z zwiększonym stężeniem tłuszczów roślinnych i zwierzęcych.

Działanie:
Działanie separatora tłuszczu oparte jest na zjawisku grawitacji ? różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj. oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody. Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego.

Dobór:
Dobór wielkości urządzenia powinien bazować na jakości i ilości doprowadzanych ścieków, biorąc pod uwagę:

- maksymalny przepływ ścieków
- temperaturę ścieków
- gęstość tłuszczów i olejów podlegających separacji
- wpływ używanych środków wspomagających zmywanie

Szczegółowy opis doboru separatorów tłuszczu przedstawia norma PN-EN 1825.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_(kanalizacja)



© 2019 http://c-in.pl/