Nowe rolety

komplikowane, wielofunkcyjne żaluzje. Moim...Gdzie warto kupić żaluzje ? Zapraszam do przeczytania poradnika. Sposób na zasłanianie okienSą różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty mater

Dodane: 11-03-2015 09:03
Nowe rolety żaluzje
Gdzie warto kupić ? Zapraszam do przeczytania poradnika. Sposób na zasłanianie okienSą różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne . Moim...Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Sposób na zasłanianie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne .

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Rolety wolnowiszące

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety. Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie. W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość.

ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne. Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością. Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy. To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych . W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.

Źródło: http://velum.com.pl/rolety/


Definicja rolet

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Czy rolety są tanie?

Rolety nie są szczególnie tanie, łatwiej i taniej jest przemalować ściany, niż dobrać nowe rolety. Z tego powodu trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam wybrać coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Czym zasłaniać?

Co wybrać - rolety, czy ? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest taki oczywisty. Kiedyś były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane . Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule. Drewniane dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc bardzo skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są trwałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.© 2019 http://c-in.pl/