protetyka jastrzębie

Uszkodzenie zębów to zawsze duży problem, szczególnie jeżeli są to zęby stałe. Jednak na szczęście to dobre rozwiązanie.

Definicja Implantów

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia.
Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.
W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.
Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna

Koronowanie zęba

protetyka jastrzębie Dobrze zrobione korony zębowe powinny wytrzymać latami, zanim ulegną ukruszeniu czy innym uszkodzeniom.

Nie jest prawdą, że korony są wieczne, niestety ulegają wszelkim procesom fizycznym i chemicznym przez co tracą swoje właściwości.

Najtwardsze korony ceramiczne wytrzymują średnio 10 lat, jednak często dużo dłużej. Dobry protetyk dobierze nam odpowiedni model korony do naszych potrzeb i trybu życia, ale za dobrego specjalistę trzeba czasem dobrze zapłacić.

Może to odstraszać niektórych klientów, jednak na zdrowiu nie powinno się oszczędzać..

Widok do druku:

protetyka jastrzębie