STyl, meble z drewna i ekologia

m czy mieszkanie może dobrać do nich odpowiedniej wielkości meble dębowe. Równie ważne jest to, że w sprzedaży dostępne są meble dębowe posiadające różną szerokość. Zwłaszcza właściciele mieszkań zwracają baczną uwagę na to, jakie

STyl, meble z drewna i ekologia

Wysokość mebli dębowych

Meble dębowe posiadają bardzo różną wielkość. W sprzedaży dostępne są zarówno niewielkie, jak i duże meble dębowe. Dzięki temu każda osoba posiadająca dom czy mieszkanie może dobrać do nich odpowiedniej wielkości meble dębowe. Równie ważne jest to, że w sprzedaży dostępne są meble dębowe posiadające różną szerokość. Zwłaszcza właściciele mieszkań zwracają baczną uwagę na to, jakiej szerokości są meble po które sięgają. Jednak trzeba przyznać, że również właściciele domów chcą posiadać meble o określonej szerokości, ponieważ dzięki temu będą mogli dobrze dopasować je do wymiarów posiadanego przez siebie pokoju, który ma zostać umeblowany. Wobec tego osoby sprzedające meble dębowe starają się przeprowadzać ze swoimi klientami bardzo szczegółowe rozmowy przed dokonaniem sprzedaży mebli.


Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.

Dąb (Quercus L.) ? rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.). Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej. Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich. Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.. Dąb w Polsce osiąga zwykle wysokość do 50 m i pierśnicę do 2 m. Kończy cykl wzrostowy w wieku 120?200 lat, dojrzałość rębną osiąga w wieku 120 lat, żyje przeciętnie 600?1000 lat.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dąb


20%)Wady drewna zawsze powodują obniżenie jego

Wady drewna zawsze powodują obniżenie jego wartości i mogą spowodować jego dyskwalifikację jako materiału. Zależą od różnych czynników:

Przykłady grzybów rozwijających się na drewnie:

Do ochrony drewna, zwłaszcza w budownictwie, należą takie praktyki jak:

Zalety drewna jako surowca:

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://c-in.pl/